
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (DC) | 65 V |
| Capacitance | 4.9 nF |
| Clamping Voltage | 135 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Varistor Voltage | 82 V |
| Surge Energy Rating | 45 J |
| Peak Surge Current | 6.5 kA |
Stock: 1245
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22406
Ext.Price$0.22406
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22406 | $0.22406 |
| 10 | $0.19780 | $1.97800 |
| 50 | $0.17462 | $8.73100 |
| 100 | $0.14964 | $14.96400 |
| 500 | $0.12823 | $64.11500 |
| 1000 | $0.12197 | $121.97000 |
| 3000 | $0.11601 | $348.03000 |
| 5000 | $0.11035 | $551.75000 |
